Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно реализации самоуправляемого контроля за использованием и охраной земель)

Заключение к проекту закона Украины от 20.11.2013 № 3648
Дата рассмотрения: 10.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реалізації самоврядного контролю за використанням та охороною земель)" (реєстр. N 3648 від 20.11.2013 р.)

У проекті пропонується удосконалити законодавчу регламентацію здійснення самоврядного контролю у сфері земельних відносин. Передбачені зміни до Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про охорону земель", які уточнюють, конкретизують організаційні аспекти цього виду контролю, порядок його здійснення, а також встановлюють адміністративну відповідальність за використання земельних ділянок суб'єктами господарювання без належного оформлення прав.

Проаналізувавши законопроект, Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

Необхідність розробки даного законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, зумовлена тим, що задеклароване у Земельному кодексі України (ст. 189) та деяких інших законах (ст. 3 Закону України "Про землеустрій", ст. 20 Закону України "Про охорону земель") положення про самоврядний контроль у галузі використання та охорони земель не отримало подальшого законодавчого розвитку і зміст цього контролю залишається не визначеним. При цьому у Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (ст. 33) лише визначається, що здійснення контролю за додержанням земельного законодавства, використанням і охороною земель належить до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Отже, законодавство не пропонує чітких механізмів здійснення самоврядного контролю у даній сфері.

Головне управління, погоджуючись з тим, що є потреба у вдосконаленні правових засад самоврядного контролю у сфері земельних відносин, вважає, що запропонований у проекті варіант його вирішення не є прийнятним.

1. Очевидною вадою законопроекту є його декларативний характер. Він не дає жодної уяви про зміст самоврядного контролю у сфері земельних відносин, механізми його здійснення, а отже не матиме прямого регламентуючого впливу на вирішення відповідної проблеми.

Опрос