Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно предоставления в аренду земельных участков под водными объектами

Заключение к проекту закона Украины от 19.11.2013 № 3643
Дата рассмотрения: 10.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо надання в оренду земельних ділянок під водними об'єктами" (реєстр. N 3643 від 19.11.2013 р.)

У законопроекті пропонується включити до статей 135 та 136 Земельного кодексу України положення, якими врегульовуються питання, пов'язані з орендою водних об'єктів. Розробники проекту вважають, що це забезпечить узгодження Водного та Земельного кодексів України у регулюванні відповідних питань і "сприятиме удосконаленню процедури підготовки земельних ділянок під водними об'єктами до продажу на земельних торгах права на оренду таких ділянок разом з водними об'єктами та укладання за результатами земельних торгів відповідного договору оренди".

На думку головного управління, запропонований варіант узгодження згаданих законодавчих актів потребує доопрацювання.

Насамперед, слід взяти до уваги ту обставину, що частина перша ст. 135 Земельного кодексу України має загальний характер, поширюється на всі земельні ділянки, з приводу яких проводяться земельні торги і укладаються за їх результатами відповідні договори, у тому числі договір оренди. Не винятком тут є й землі водного фонду, які включають до себе як "земельні ділянки під водним об'єктом", на яких акцентується увага у проекті, так і інші землі водного фонду. На думку управління, відповідні відносини достатньою мірою врегульовані у чинному законодавстві. Зокрема, у частині четвертій ст. 59 Земельного кодексу України встановлено, що громадянам та юридичним особам із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, озера, водосховища, інші водойми тощо для відповідних цілей. А у частині третій ст. 51 Водного кодексу України прямо наголошується на тому, що водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою. Отже, потреби у запропонованому доповненні частини першої ст. 135 Земельного кодексу України формулюванням про "договір оренди водного об'єкта (у разі продажу права оренди на земельну під водним об'єктом)" немає. До цього слід додати, що запропоноване доповнення внесе й плутанину у розуміння того, які саме земельні ділянки водного фонду мають бути об'єктами земельних торгів, оскільки виділяє серед них лише одну категорію земельних ділянок водного фонду - земельні ділянки під водними об'єктами.

Опрос