Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов" (относительно предупреждения злоупотребления во время избирательного процесса)

Заключение к проекту закона Украины от 15.11.2013 № 3625
Дата рассмотрения: 11.06.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів" (щодо запобігання зловживанню під час виборчого процесу)" (реєстр. N 3625 від 15.11.2013 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянутий поданий законопроект, яким передбачено внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон).

Суть запропонованих змін полягає в обов'язковому повідомленні Центральної виборчої комісії України кандидатом у народні депутати України, що балотується у одномандатному окрузі, про наявність чи відсутність факту зміни протягом року, що передує дню виборів, прізвища та/чи імені (імен) кандидата в депутати (зміни до статті 55 Закону). Крім того, у разі зміни кандидатом прізвища та імені така інформація обов'язково розміщується: на офіційному веб-сайті ЦВК, інформаційних плакатах, що виготовляються за рахунок державного бюджету; у матеріалах замовленої кандидатом політичної реклами; у друкованих передвиборчих агітаційних матеріалах, у виборчому бюлетені (зміни до статті 63, 72, 74 Закону тощо).

Необхідність наведених змін до Закону обґрунтовується у Пояснювальній записці потребою боротьби з технологією висування у кандидати так званих "двійників".

Головне Управління не вбачає юридичних перешкод для запровадження передбачених у проекті новел. Проте з аналізу тексту законопроекту та Порівняльної таблиці до нього випливає, що запропоновані зміни вносяться до попередньої редакції Закону. Зокрема, у тексті проекту пропонуються редакційні зміни до частини 2 статті 69 (яка вилучена з тексту статті 69 на підставі Закону N 709-VII від 21.11.2013 р.) та нова редакція частини 22 статті 74, тоді як відповідно до чинної редакції Закону, очевидно, має йтись про нову редакцію частини 23.

Опрос