Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно обеспечения реализации прав предприятий, учреждений и организаций общественных организаций инвалидов на льготное налогообложение)

Заключение к проекту закона Украины от 14.11.2013 № 3623
Дата рассмотрения: 27.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо забезпечення реалізації прав підприємств, установ та організацій громадських організацій інвалідів на пільгове оподаткування)"

У законопроекті пропонується доповнити підпункт 195.1.2 пункту 195.1 статті 195 Податкового кодексу України новими абзацами, згідно з якими операції з постачання товарів (крім підакцизних товарів) та послуг (крім послуг, що надаються під час проведення лотерей і розважальних ігор та послуг з постачання товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку (далі - комісіонера) здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи (далі - комітента) без передання права власності на такі товари), що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх власністю, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків середньооблікової кількості штатних працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу витрат виробництва, оподатковуються за нульовою ставкою податку на додану вартість. Відповідно ж до чинних вимог пункту 8 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України такі пільги з податку на додану вартість діють тільки до 1 січня 2015 року.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

В Україні нараховується близько 13 тисяч підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів (головні та філії). Головним чином, це підприємства УТОС та УТОГ, на яких працює близько 250 тисяч інвалідів. У той же час в Україні майже 2,6 млн. інвалідів, з яких можуть працювати близько 1,0 - 1,2 млн. інвалідів. Надання пільг з податку на додану вартість дозволяє таким підприємствах виживати в складних фінансово-економічних умовах.

Звертаємо також увагу на те, що Кабінет Міністрів України у своєму розпорядженні від 21 серпня 2013 року N 630-р "Про сприяння громадським організаціям інвалідів у їх діяльності" доручив Міністерству доходів і зборів та Міністерству фінансів вивчити питання щодо можливості продовження після 1 січня 2015 року дію норми пункту 8 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо оподаткування за нульовою ставкою податком на додану вартість постачання товарів та послуг підприємствами всеукраїнських громадських організацій інвалідів.

Опрос