Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О развитии и государственной поддержке малого и среднего предпринимательства в Украине" (относительно усовершенствования отдельных положений)

Заключение к проекту закона Украины от 13.11.2013 № 3614
Дата рассмотрения: 28.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" (щодо удосконалення окремих положень)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" пропонується:

визначити щорічний загальний обсяг фінансової державної підтримки суб'єктів малого і середнього підприємництва на рівні не менше 0,1 % від загального обсягу видатків загального фонду Державного бюджету України та місцевих бюджетів;

створити та забезпечити функціонування загальнодержавних, регіональних та місцевих друкованих та електронних засобів масової інформації з метою інформаційної державної підтримки суб'єктів малого і середнього підприємництва та об'єктів інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва;

надавати державну підтримку суб'єктам малого і середнього підприємництва, що здійснюють надання в оренду нерухомого майна невеликої площі, і тим, які мають заборгованість перед бюджетом та соціальними фондами внаслідок форс-мажорних обставин.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. У пункті 4 частини 1 статті 13 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" пропонується визначити, що державна підтримка не надається суб'єктам малого і середнього підприємництва, які здійснюють надання в оренду нерухомого майна (житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів), що є одним з основних видів діяльності. Отже у разі їх прийняття суб'єкти малого і середнього підприємництва, які надають в оренду нерухомість меншої площі, матимуть право отримати державну допомогу. Проте, на думку управління, державна підтримка в першу чергу повинна надаватися суб'єктам малого і середнього підприємництва, які здійснюють господарську діяльність з виробництва певної продукції. У зв'язку з цим пропонуємо пункт 4 частини 1 ст. 13 Закону залишити в чинній редакції.

2. Положення нового абзацу третього частини 1 статті 16 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні", згідно з яким "щорічний загальний обсяг фінансової державної підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва та об'єктам інфраструктури підтримки малого і середнього підприємництва передбачається в якості цільових коштів в Державному Бюджеті України та місцевих бюджетах і складає не менш 0,1 % від загального обсягу видатків загального фонду Державного бюджету України та місцевих бюджетів, що пропорційно розподіляються між регіонами країни та їх районів і міст обласного підпорядкування з урахуванням їх особливостей та потреб у порядок та спосіб, визначений Кабінетом Міністрів України", суперечить вимогам чинного законодавства.

Зокрема, згідно з частиною 2 статті 95 Конституції України "виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків".

Опрос