Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственно-частном партнерстве" (относительно развития и функционирования в сфере образования)

Заключение к проекту закона Украины от 12.11.2013 № 3598
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової та інвестиційної політики на засіданні 29 травня 2014 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про державно-приватне партнерство" щодо розвитку і функціонування у сфері освіти (реєстр. N 3598 від 12.11.2013 р.), поданий народним депутатом України Дзоз В. О.

Метою зазначеного законопроекту є розвиток державно-приватного партнерства шляхом надання дозволу застосовувати державно-приватне партнерство у сфері освіти; передавати об'єкти, що перебувають у державній або комунальній власності чи належать Автономній Республіці Крим, приватному партнеру, якщо це передбачено договором; розподіляти земельну ділянку, яка виділена для державно-правового партнерства, після припинення дії договору, між партнерами відповідно до умов договору.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 11.04.2014 року вважає, що запропонований законопроект доцільно відхилити, оскільки негайної необхідності у включенні освіти до переліку сфер, в яких застосовується державно-приватне партнерство немає. Крім того, надання дозволу щодо переходу права власності на об'єкти, які перебувають у державній або комунальній власності чи належать Автономній Республіці Крим, у випадках, коли це передбачено договором може привести як до зниження надходжень до державного бюджету, так і до збільшення корупційних правопорушень (додається).

Кабінет Міністрів України у своєму експертному висновку від 03.04.2014 року не підтримує прийняття згаданого законопроекту та зазначає, що положення проекту суперечать основним принципам здійснення державно-приватного партнерства (додається).

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією у своєму висновку від 17.01.2014 року зазначає, що у проекті акта виявлено корупціогенні фактори і він не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, а також зазначає, що його назва не відповідає суті запропонованих змін та завуальовує їх (додається).

Опрос