Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственно-частном партнерстве" (относительно развития и функционирования в сфере образования)

Заключение к проекту закона Украины от 12.11.2013 № 3598
Дата рассмотрения: 11.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державно-приватне партнерство" (щодо розвитку і функціонування у сфері освіти)" (реєстр. N 3598 від 12.11.2013 року), внесений народним депутатом України В. О. Дзоз

У проекті пропонується внести ряд змін до Закону України "Про державно-приватне партнерство", якими, зокрема, пропонується дозволити застосовувати державно-приватне партнерство у сфері освіти; передавати об'єкти, що перебувають у державній або комунальній власності чи належать Автономній Республіці Крим, приватному партнеру, якщо це передбачено договором; розподіляти земельну ділянку, яка виділена для державно-правового партнерства, після припинення дії договору, між партнерами відповідно до умов договору. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, такі зміни "сприятимуть розвитку державно-приватного партнерства у сфері освіти. Наслідком прийняття законопроекту буде рішення окремих проблем освіти шляхом залучення приватного капіталу".

Розглянувши проект, Головне управління не підтримує його прийняття з наступних міркувань.

1. На нашу думку, негайної необхідності у включенні освіти до переліку сфер, в яких застосовується державно-приватне партнерство (частина 1 статті 4 Закону України "Про державно-приватне партнерство"), немає. Слід звернути увагу на те, що згідно з частиною 2 цієї статті таке партнерство може застосовуватися в інших сферах діяльності, крім видів господарської діяльності, які відповідно до закону дозволяється здійснювати виключно державним підприємствам, установам та організаціям, тобто на сьогодні застосовування державно-приватного партнерства у сфері освіти дозволено на підставі частини 2 статті 4 цього Закону.

2. Не підтримуються Головним управлінням зміни до статті 7 названого Закону, згідно з якими пропонується дозволити перехід права власності на об'єкти, що перебувають у державній або комунальній власності чи належать Автономній Республіці Крим, у випадках, коли це передбачено договором. На думку управління, відчуження зазначеного майна у приватну власність у разі необхідності має проводитися у порядку його приватизації згідно з відповідним законодавством з можливим наданням недержавному партнеру певних преференцій. Запропонований у проекті підхід, за яким зазначене питання має вирішуватися у договорі, який укладається у рамках державно-правового партнерства, може привести як до зниження надходжень до державного бюджету, так і до збільшення корупційних правопорушень, зокрема, тому, що механізм укладення відповідного договору або внесення до нього змін не такий прозорий та контрольований, як механізм приватизації державного (комунального) майна.

Опрос