Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 54 Основ законодательства Украины о здравоохранении относительно государственного регулирования цен на лекарственные средства

Заключение к проекту закона Украины от 08.11.2013 № 3583
Дата рассмотрения: 19.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Народні депутати України - члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я розглянули проект Закону України "Про внесення змін до статті 54 Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо державного регулювання цін на лікарські засоби" (реєстр. N 3583), поданий народними депутатами України Спіріною І. Д., Цибенком П. С. (протокол від 19.02.2014 р.).

Метою законопроекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, є удосконалення правової бази у сфері державного регулювання цін на лікарські засоби.

Підтримуючи прагнення авторів законопроекту щодо забезпечення населення доступними ліками та встановлення державного контролю за ціноутворенням на лікарські засоби, народні депутати України - члени Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я зауважують наступне.

1. Законопроектом пропонується, шляхом внесення змін до статті 54 Основ законодавства України про охорону здоров'я, на рівні закону визначити конкретний напрям цінової політики у сфері ціноутворення на лікарські засоби, а саме застосування порівняльних (референтних) цін на такі засоби.

В той же час політика ціноутворення, порядок встановлення та застосування цін, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо встановлення та регулювання цін, а також контролю за цінами і ціноутворенням визначаються Законом України "Про ціни та ціноутворення".

Статтею 4 Закону України "Про ціни та ціноутворення" визначено сім основних напрямів державної цінової політики, в тому числі такий напрям, як "орієнтація цін внутрішнього ринку товарів на рівень цін світового ринку".

Відповідно до статті 5 цього Закону питання щодо забезпечення проведення державної цінової політики віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України.

Опрос