Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об инвестиционной деятельности" (относительно государственной поддержки)

Заключение к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 3575
Дата рассмотрения: 25.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність"

У законопроекті пропонується встановити обов'язковість при здійсненні державної реєстрації проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів наявності позитивного висновку оцінки економічної ефективності лише для пропозицій або проектів, внаслідок реалізації яких створюється прибуток (дохід). Згідно ж із чинними нормами наявність такого висновку є обов'язковою як для зазначених проектів, так і для проектів, у результаті реалізації яких досягається соціальний ефект.

Необхідність прийняття законопроекту у Пояснювальній записці до нього обґрунтовується тим, що "показники економічної ефективності, такі як чиста приведена вартість, внутрішня норма дохідності, дисконтований період окупності не можуть бути застосовані при оцінці проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів, внаслідок реалізації яких досягається виключно соціальний ефект. Для таких проектів, будуть застосовуватись результати державної експертизи, яка також включає оцінку соціального та бюджетного ефекту".

Головне управління, підтримуючи прийняття законопроекту, одночасно вважає за доцільне звернути увагу на таке.

З огляду на зміст пропонованих до ч. 2 ст. 121 Закону України "Про інвестиційну діяльність" змін, в яких йдеться про державну підтримку "для розроблення або реалізації інвестиційних проектів, у результаті реалізації яких створюється прибуток (дохід) та/або досягається соціальний ефект", доцільним, на нашу думку, є корегування визначення поняття "інвестиції", що міститься у ст. 1 цього ж Закону і яке кваліфікується як "всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) або досягається соціальний ефект". Зокрема, у цьому визначенні слово "або" доцільно замінити словами "та/або".

Опрос