Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О городе Севастополь - месте дислокации Военно-Морских Сил Вооруженных Сил Украины

Заключение к проекту закона Украины от 20.11.2013 № 3552-1
Дата рассмотрения: 04.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про місто Севастополь - місце дислокації Військово-Морських Сил Збройних Сил України" (реєстр. N 3552-1 від 20.11.2013 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий проект Закону України "Про місто Севастополь - місце дислокації Військово-Морських Сил Збройних Сил України", в якому пропонується визначити спеціальний статус міста Севастополя, особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування на його території відповідно до Конституції та законів України.

Головне управління підтримує ідею прийняття відповідного закону, необхідність якого безпосередньо випливає з низки конституційних норм, що передбачають можливість визначення спеціального статусу для міста Севастополя та особливостей здійснення у ньому виконавчої влади та місцевого самоврядування (п. 16 ч. 1 ст. 92, ч. 2 ст. 118, ч. 3 ст. 133, ч. 2 ст. 140 Конституції України). У той же час за результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні зауваження:

1. Законопроект характеризується наявністю у його положеннях значної кількості новел, які не повною мірою узгоджуються з конституційними приписами, про що більш докладно йтиметься далі.

2. Викликають численні зауваження пропоновані в проекті правила вирішення питань адміністративно-територіального устрою у місті. Зокрема:

2.1. Загальновизнаним у законодавчій техніці є правило, згідно з яким надання одному терміну різного значення в різних законодавчих актах є небажаним. Це зауваження стосується вживаного у законопроекті терміну "громада".

Перш за все, даний термін асоціюється зі словосполученням "територіальна громада". І якщо Конституцією України у ч. 1 ст. 140 визначено, що "територіальна громада - жителі села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителі кількох сіл, селища", а згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальна громада - це жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр, то у проекті (ст. 1) дається зовсім інше визначення терміну "громада", під яким розуміється "адміністративно-територіальна одиниця базового рівня, що складається з одного або декількох населених пунктів, межує з іншою громадою, має бюджетну інфраструктуру, яка забезпечує виконання повноважень органів місцевого самоврядування відповідно до цього Закону". Отже, якщо Конституція України під територіальною громадою розуміє жителів, то законопроект - адміністративно-територіальну одиницю (територію).

Опрос