Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О городе-герое Севастополе

Заключение к проекту закона Украины от 06.11.2013 № 3552
Дата рассмотрения: 10.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про місто-герой Севастополь" (реєстр. N 3552 від 06.11.2013 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий проект Закону України "Про місто-герой Севастополь", яким пропонується врегулювати: спеціальний статус міста-героя Севастополя; особливості здійснення права територіальної громади м. Севастополя на місцеве самоврядування; особливості здійснення виконавчої влади в місті; особливий порядок вирішення бюджетних питань, питань управління комунальною власністю та інші питання.

Головне управління підтримує ідею прийняття відповідного закону, необхідність якого безпосередньо випливає з низки конституційних норм, що передбачають визначення окремим законом спеціального статусу міста Севастополя та особливостей здійснення у ньому виконавчої влади та місцевого самоврядування (п. 16 ч. 1 ст. 92, ч. 2 ст. 118, ч. 3 ст. 133, ч. 2 ст. 140 Конституції України).

За результатами аналізу положень проекту слід звернути увагу на те, що поданий проект дублює положення проекту Закону України "Про місто-герой Севастополь" за реєстр. N 2321 від 03.04.2008 р. (ініціатори: І. Вернидубов, В. Колесніченко, В. Литвин, П. Симоненко), до якого Головне управління висловлювало свої зауваження у висновку N 16/3-842/2321 від 26.05.2008 р., і більшість з яких вважає за необхідне повторити у цьому висновку.

1. У нормах Конституції України передбачається регулювання окремим законом спеціального статусу, особливостей здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у містах Києві та Севастополі, але не вказуються конкретні особливості правового режиму вказаних міст. Згідно з Законом України "Про столицю України - місто-герой Київ" особливості правового статусу Києва пов'язуються саме з його столичним статусом.

Опрос