Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно волонтерской деятельности)

Заключение к проекту закона Украины от 14.11.2013 № 3549-1
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

До реєстр. N 3549 від 05.11.2013 р. та до реєстр. N 3549-1 від 14.11.2013 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на засіданні 1 липня 2014 року розглянув проекти Законів України про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" (щодо розвитку громадянського суспільства в Україні та підтримки волонтерського руху) (реєстр. N 3549), поданий народними депутатами України Леоновим Е. В., Сабієм І. М., Мірошниченком І. М. та іншими, та про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності) (реєстр. N 3549-1), поданий народними депутатами України Мірошниченком Ю. Р., Шевченком А. В. Пацканом В. В. та іншими.

У першому законопроекті пропонується виключити із принципів волонтерської діяльності принцип безкорисливості, змінити порядок відшкодування волонтерам понесених ними витрат, передати повноваження щодо надання юридичним особам статусу волонтерської організації та позбавлення цього статусу від профільного центрального органу виконавчої влади до органу виконавчої влади, що здійснює реєстрацію неприбуткових організацій.

Другим законопроектом пропонується надати право здійснювати волонтерську діяльність без обмежень всім організаціям та установам, скасувати можливість в судовому порядку позбавлення юридичної особи права займатися волонтерською діяльністю, зняти вікові обмеження для волонтерів, відмовитися від існування центрального органу виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності, договорів про провадження волонтерської діяльності та надання волонтерської допомоги, замінити обов'язкове страхування волонтерів на добровільне, відмовитися від обов'язкового відшкодування волонтерам витрат на харчування, проживання, проїзд до місця здійснення волонтерської діяльності, проведення медичного огляду та вакцинації, скасувати право отримувачів волонтерської допомоги на вибір волонтерів та волонтерських організацій, форми надання волонтерської допомоги.

Обидва законопроекти не суперечать Конституції України.

Комітет з питань бюджету у своєму висновку зазначив, що перший законопроект (реєстр. 3549) не матиме впливу на показники бюджету, а другий законопроект (реєстр. 3549-1) у разі прийняття збільшить видатки бюджету.

Опрос