Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 213.3 Налогового кодекса Украины относительно освобождения от уплаты акцизного налога с транспортных средств, безоплатно переданных заведениям, в которых воспитываются дети-сироты и дети, лишенные родительского попечения, детским домам семейного типа, приемным или многодетным семьям

Заключение к проекту закона Украины от 05.11.2013 № 3546
Дата рассмотрения: 20.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 213 Податкового кодексу України (щодо звільнення від сплати акцизного податку з транспортних засобів, безоплатно переданих закладам, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним чи багатодітним сім'ям)" (N 3546 від 05.11.2013 р.)

У законопроекті шляхом внесення змін до підпункту 213.3.1 пункту 213.3 статті 213 Податкового кодексу України пропонується звільнити від оподаткування акцизним податком операції з реалізації транспортних засобів (конфіскованих в установленому порядку, а також тих, за якими не звернувся власник до закінчення терміну їх зберігання під митним контролем), що безоплатно передані закладам, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним чи багатодітним сім'ям, у кількості, що не перевищує необхідних потреб відповідного закладу або сім'ї, за зверненням служби у справах дітей. При цьому у разі відчуження зазначених транспортних засобів особи, які отримали їх у власність, зобов'язані сплатити акцизний податок у порядку та на умовах, передбачених відповідними положеннями Податкового кодексу України.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, "є підвищення державної підтримки закладів, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячих будинків сімейного типу, прийомних чи багатодітних сімей".

Головне управління, розглянувши законопроект, вважає за доцільне висловити щодо його основних положень наступне.

1. Підтримуючи в цілому аргументацію суб'єкта права законодавчої ініціативи на користь прийняття законопроекту, звертаємо увагу на необхідність конкретизації виду "транспортного засобу", щодо операцій з яким пропонуються податкові пільги. Адже Закон України "Про транспорт" поділяє транспорт загального користування на залізничний, морський, річковий, автомобільний і авіаційний, а також міський електротранспорт, у тому числі метрополітен (ст. 21). Стаття 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає, крім інших, поняття "автомобільний транспортний засіб", під яким розуміється "колісний транспортний засіб (автобус, вантажний та легковий автомобіль, причіп, напівпричіп), який використовується для перевезення пасажирів, вантажів або виконання спеціальних робочих функцій", та "автомобіль легковий", що означає "автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більше ніж дев'ять з місцем водія включно". За змістом законодавчої пропозиції очевидно, що йдеться про "легковий автомобіль", що й слід зафіксувати у пропонованих змінах до ст. 213 Податкового кодексу України.

Опрос