Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно моратория на приватизацию культовых зданий и имущества)

Заключение к проекту закона Украины от 05.11.2013 № 3543
Дата рассмотрения: 04.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо мораторію на приватизацію культових будівель та майна)" (реєстр. N 3543 від 05.11.2013 р.), внесений народним депутатом України О. В. Турчиновим

У проекті пропонується внести зміни до законів України "Про свободу совісті та релігійні організації", "Про приватизацію державного майна", "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", згідно з якими встановлюється, що культові будівлі і майно (споруди, приміщення) та їх окремі частини, що були у використанні релігійних організацій та перебувають у державній чи комунальній власності, які використовуються не за призначенням, не підлягають приватизації та повертаються релігійним організаціям у порядку, встановленому законом.

Головне науково-експертне управління в цілому підтримує прийняття зазначеної законодавчої пропозиції, оскільки вона, зокрема, спрямована на забезпечення виконання зобов'язань, які Україна взяла на себе при вступі до Ради Європи. Разом з тим, розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. На нашу думку, заборона приватизації має стосуватися лише культових будівель і майна, які належали релігійним організаціям на праві власності, а не перебували у їх використанні, як це пропонується у проекті. Насамперед повертати релігійним організаціям слід те майно, яке належало цим організаціям, а не іншим власникам. Крім того, вказаний мораторій варто поширити на всі культові споруди незалежно від того, як вони використовуються у даний час (за призначенням чи не за призначенням).

Опрос