Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О прокуратуре

Заключение к проекту закона Украины от 05.11.2013 № 3541-1
Дата рассмотрения: 06.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

До реєстр. N 3541 від 31.10.2013 та реєстр. N 3541-1 від 31.10.2013

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий Президентом України проект Закону України "Про прокуратуру" (реєстр. N 3541) та альтернативний проект Закону України "Про прокуратуру" (реєстр. N 3541-1), поданий народними депутатами України Яценюком А. П., Кличком В. В., Тягнибоком О. Я., Кожем'якіним А. А. та іншими.

У законопроектах пропонується визначити правові засади організації прокуратури України, систему прокуратури, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також систему і загальний порядок забезпечення діяльності прокуратури.

Порівняно з чинним Законом України "Про прокуратуру" вищезазначеними проектами закону пропонується: 1) скасувати функції прокуратури щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів (так званий "загальний нагляд"); 2) запровадити особливий порядок призначення прокурорів на посаду та звільнення їх з посади; 3) значно розширити повноваження прокурора для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді; 4) визначити підстави та порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів; 5) запровадити систему органів прокурорського самоврядування тощо.

Крім того, законопроектом "Про прокуратуру" (реєстр. N 3541), поданим Президентом України, вносяться відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального, Кримінального процесуального кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та цілої низки законів, зокрема, до законів України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", "Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України", "Про судоустрій і статус суддів" тощо.

Проаналізувавши законопроекти, члени Комітету звернули увагу на те, що саме внесений Президентом України проект Закону України "Про прокуратуру" (реєстр. N 3541) було розроблено з урахуванням досвіду функціонування прокуратури в європейських державах, стандартів Ради Європи, а також висновків та рекомендацій, які надавалися Венеціанською Комісією щодо законопроектів про реформування прокуратури України від 17 жовтня 2006 року, від 27 жовтня 2009 року, від 15 жовтня 2012 року).

Опрос