Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины (относительно продления моратория на продажу земель сельскохозяйственного назначения)

Заключение к проекту закона Украины от 31.10.2013 № 3520
Дата рассмотрения: 30.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення) (реєстр. N 3520 від 31.10.2013 р.)

У проекті пропонується продовжити строк дії мораторію на операції з земельними ділянками сільськогосподарського призначення, який згідно з пунктами 14 і 15 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України завершується 1 січня 2016 р., до 1 січня 2030 р. За змістом Пояснювальної записки до законопроекту головною причиною продовження мораторію є "неналежне законодавче забезпечення запровадження та регулювання ринку землі", а також неоднозначне ставлення землевласників, власників земельних часток (паїв) до продажу землі, слабкою їх поінформованістю з земельних питань.

На думку Головного управління, прийняття цього законопроекту виглядає дещо передчасним, оскільки до закінчення терміну дії відповідного мораторію залишається майже два роки, протягом яких можуть бути створені відповідні передумови для запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення, про що йдеться у Пояснювальній записці до законопроекту.

Викликає сумнів запропонований термін продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, який має діяти до 1 січня 2030 року. При цьому у проекті основною умовою припинення дії зазначеного мораторію залишається набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, що штучно стримуватиме процеси становлення та функціонування ринку землі.

Опрос