Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Конституционном Суде Украины" (относительно срока конституционного производства)

Заключение к проекту закона Украины от 29.10.2013 № 3514
Дата рассмотрения: 26.02.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 26 лютого 2014 року проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо строку конституційного провадження)" (реєстр. N 3514 від 29 жовтня 2013 року), поданий народним депутатом України Князевичем Р. П.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України" для забезпечення відкриття провадження у справі у Конституційному Суді України за конституційним поданням чи конституційним зверненням не пізніше одного місяця з дня надходження конституційного подання чи конституційного звернення до Конституційного Суду України. Також встановлюється, що строк провадження у справах за конституційними зверненнями, як і за конституційними поданнями, не повинен перевищувати трьох місяців.

На думку членів Комітету, пропозиція суб'єкту права законодавчої ініціативи щодо визначення на законодавчому рівні терміну прийняття рішення про відкриття чи відмову у відкритті провадження у справі заслуговує на увагу і може бути підтримана.

Разом з тим, Комітет зауважує, що запропонований суб'єктом права законодавчої ініціативи строк в один місяць з дня надходження конституційного подання чи конституційного звернення до Конституційного Суду України для прийняття рішення щодо відкриття чи відмови у відкритті провадження у справі може виявитися занадто обмеженим та може призвести до порушення одного з основних принципів діяльності Конституційного Суду України, що визначені статтею 4 Закону України "Про Конституційний Суд України", а саме - принципу повного і всебічного розгляду справ та обґрунтованості прийнятих ним рішень. Так само, до порушення вказаного принципу може призвести скорочення до трьох місяців строку провадження у справах за та конституційним зверненням

Отже, законопроект у запропонованій редакції може бути прийнятий за основу при умові врахування зауважень під час підготовки законопроекту до другого читання.

Опрос