Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно преодоления стихийной торговли из временных сооружений)

Заключение к проекту закона Украины от 23.10.2013 № 3470
Дата рассмотрения: 05.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Парасківим О. Д. проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання стихійної торгівлі з тимчасових споруд)" (реєстр. N 3470).

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 96-1, 160-1, 265, 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) в частині встановлення відповідальності за виконання будівельно-монтажних робіт по встановленню тимчасової споруди на земельній ділянці, до отримання відповідного паспорту прив'язки або іншого документу органу місцевого самоврядування чи його виконавчого органу, виданого у відповідності діючого порядку щодо розміщення такої тимчасової споруди, а також, за ведення торгівельної або іншої підприємницької діяльності з тимчасових споруд без відповідного паспорту прив'язки тимчасової споруди працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які замаються підприємницькою діяльністю.

Також, проектом пропонується внести до частини чотирнадцятої статті 7 Закону України "Про міліцію" зміни, відповідно до яких начальники відповідних територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України на вимогу відповідної ради протягом п'яти днів мають інформувати населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про стан боротьби із злочинністю, виявленні та припинені адміністративні правопорушення, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.

При обговоренні законопроекту народні депутати України - члени Комітету, повністю погодились з зауваженнями Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, які викладені у його висновку до нього.

Зокрема, було звернено увагу на те, що у законопроекті не міститься чітких ознак, які давали б можливість розмежовувати адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена відповідною частиною статті 96-1 КУпАП, та злочин, відповідальність за який передбачена статтею 197-1 "Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво" Кримінального кодексу України, що на практиці може ускладнити застосування запропонованої статті КУпАП. Також, запропоновані законопроектом санкції є надмірними та порушуватимуть принцип адекватності стягнення за покарання.

Опрос