Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 120 Кодекса гражданской защиты Украины (относительно получения льгот по оплате коммунальных услуг)

Заключение к проекту закона Украины от 21.10.2013 № 3452
Дата рассмотрения: 29.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 120 Кодексу цивільного захисту України (щодо отримання пільг з оплати комунальних послуг)" (N 3452 від 21.10.2013 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 120 Кодексу цивільного захисту України (далі - Кодекс), якими конкретизуються категорії осіб, які визнаються пільговиками щодо отримання знижки у розмірі 50 відсотків плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) та вартості палива, у тому числі рідкого.

Підтримуючи пропозицію щодо забезпечення належного захисту колишніх працівників Державної пожежної охорони та членів їх сімей, за результатами аналізу поданого законопроекту та доданих до нього супровідних матеріалів Головне управління вважає за доцільне висловити наступні зауваження та пропозиції.

Насамперед слід зазначити, що пропозиція щодо включення до основного тексту Кодексу осіб рядового і начальницького складу державної пожежної охорони та членів їхніх сімей (у частині надання пільг в оплаті комунальних послуг) викликає сумнів. Річ у тім, що сьогодні забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту здійснюється єдиною державною системою цивільного захисту, яка складається з функціональних і територіальних підсистем та їх ланок (частина перша статті 8 Кодексу). Відповідно Державна пожежна охорона є одночасно складовою частиною державної системи цивільного захисту (абзац 2 пункту 2 Положення про Державну пожежну охорону, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 р. N 508 із змінами), а працівники, які забезпечують відомчу та місцеву пожежну охорону, входять до складу формувань або спеціалізованих служб цивільного захисту і мають користуватися всіма пільгами, що передбачені Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

Отже, з огляду на зазначене, більш прийнятним вбачається врегулювання питання збереження (відновлення) пільг колишнім працівникам державної пожежної охорони, статус яких визначався окремим Законом, що втратив чинність з прийняттям цього Кодексу, та членам їх сімей шляхом доповнення відповідною нормою його розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення".

Водночас не може бути підтримана запропонована нова редакція пункту 3 частини першої статті 120 Кодексу, при реалізації якої члени сімей осіб, звільнених із служби цивільного захисту та державної пожежної охорони за віком, через хворобу або за вислугу років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків, фактично будуть позбавлені права на пільги з оплати комунальних послуг. Ця норма не узгоджується з конституційними приписами, за якими при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (стаття 22 Конституції України).

Опрос