Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины (относительно усовершенствования механизма передачи земельных участков, отчуждаемых для общественных нужд или по мотивам общественной необходимости)

Заключение к проекту закона Украины от 16.10.2013 № 3432
Дата рассмотрения: 08.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо удосконалення механізму передачі земельних ділянок, відчужених для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності)" (реєстр. N 3432 від 16.10.2013 р.)

У проекті пропонується внести до ст. 122 Земельного кодексу України (ЗК України) зміни, згідно з якими земельні ділянки, відчужені для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, надаються у користування або у власність для таких потреб органами, які прийняли рішення про їх викуп.

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього наступні зауваження.

У законопроекті пропонується частину четверту ст. 122 ЗК України викласти в новій редакції. Проте в ньому практично йдеться про доповнення цієї частини словами "та десятою", що має бути відображено в тексті проекту.

Що стосується доповнення статті новою частиною десятою, за якою "земельні ділянки, відчужені для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, надаються у користування або у власність для таких потреб органами, які прийняли рішення про їх викуп", то враховуючи специфіку відповідних суспільних відносин, вважаємо, що відповідне питання доцільно вирішувати у Законі України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності". Адже питання надання відповідної категорії земель у користування чи власність органічно пов'язані з процесом їх відчуження (є його продовженням), що об'єктивно потребує системного законодавчого регулювання. У статті 18 "Перехід права власності на відчужену земельну ділянку, інші об'єкти нерухомого майна, що на ній розміщені, та порядок їх використання" зазначеного Закону варто не обмежуватися загальним приписом про те, що використання та розпорядження земельною ділянкою, що викуплена для суспільних потреб, здійснюється в порядку. встановленому законом, а визначити ключові елементи цього порядку, зокрема, органи, що приймають рішення з використання та розпорядження відповідними земельними ділянками. А у Земельному кодексі України (ст. 122) з відповідного питання доцільно передбачити відсильну норму до Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності".

Опрос