Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно особенностей налогообложения участников эксперимента в сфере теплоснабжения и применения ими обычной цены)

Заключение к проекту закона Украины от 15.10.2013 № 3427
Дата рассмотрения: 18.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування учасників експерименту у сфері теплопостачання та застосування ними звичайної ціни)"

У законопроекті пропонується для суб'єктів господарювання, які працюватимуть на умовах, визначених Законом України "Про проведення експерименту у сфері теплопостачання", запровадити особливий порядок визначення звичайної ціни та касовий метод здійснення розрахунків по операціях з постачання товарів або послуг. Крім того, на учасників експерименту пропонується не поширювати вимоги щодо застосування трансфертного ціноутворення.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Визнаючи важливість проблеми створення сприятливих економічних умов теплопостачальним підприємствам для здійснення ними реконструкції та оновлення теплогенеруючого та теплотранспортуючого обладнання задля підвищення якості послуг, зниження втрат тепла, економії коштів Державного бюджету при закупівлі імпортованого природного газу, слід відмітити некоректне посилання в положеннях проекту на ще не прийнятий Закон України "Про проведення експерименту у сфері теплопостачання". Такий спосіб внесення змін до законодавства України з питань оподаткування не повною мірою відповідає вимогам законодавчої техніки. Адже в проектах законів не можуть міститися посилання на неіснуючі законодавчі акти. Крім того, може виникнути невизначена ситуація щодо поданого законопроекту у разі, якщо проект Закону України "Про проведення експерименту у сфері теплопостачання" не буде ухвалено Верховною Радою України.

Зважаючи на те, що згідно з п. 1 статті 6 проекту Закону України "Про проведення експерименту у сфері теплопостачання" (реєстр. N 3426) пропонований експеримент має діяти тільки до 15 квітня 2016 року, то зміни до Податкового кодексу України логічно було б викласти в окремому пункті "Перехідних положень" цього Кодексу.

Опрос