Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления защиты работников заведений здравоохранения независимо от форм собственности при исполнении ими своих профессиональных обязанностей)

Заключение к проекту закона Украины от 14.10.2013 № 3422
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту працівників закладів охорони здоров'я незалежно від форм власності під час виконання ними своїх професійних обов'язків)" (реєстр. N 3422), поданий народними депутатами України Гелевеєм О. І., Павловським А. М.

З метою захисту медичних працівників під час виконання ними своїх професійних обов'язків у законопроекті пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 345-1 "Погроза або насильство щодо працівника закладів охорони здоров'я незалежно від форми власності при виконанні ним професійних обов'язків".

Крім того, пропонується доповнити статтю 77 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" пунктом "п", згідно з яким "медичні і фармацевтичні працівники мають право вимагати й одержувати допомогу у виконанні покладених на них обов'язків, а в разі потреби - для особистого захисту з боку відповідних правоохоронних та інших державних органів".

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією у висновку щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта зазначає, що у проекті не виявлено корупційних фактів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Опрос