Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно определения количества кандидатов одного пола в избирательном списке)

Заключение к проекту закона Украины от 15.10.2013 № 3411-1
Дата рассмотрения: 06.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 5 лютого 2014 р. розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі), поданий народними депутатами України Кондратюк О. К., Томенком М. В., Яценюком А. П., Кличком В. В., Геращенко І. В. (реєстр. N 3411), а також альтернативні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо визначення кількості кандидатів однієї статі у виборчому списку), поданий народними депутатами України Бережною І. Г., Єремеєвим І. М., Шуфричем Н. І., Ляшком О. В. (реєстр. N 3411-1) та проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. N 3411-2).

Зазначені законопроекти спрямовані на створення додаткових умов для забезпечення рівного доступу жінок і чоловіків до участі у прийнятті рішень на рівні законодавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Україна взяла на себе зобов'язання ліквідувати дискримінацію стосовно жінок в політичному та суспільному житті країни (стаття 7 Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок) та на виконання Цілей розвитку тисячоліття забезпечити гендерне співвідношення обох статей на рівні від 30 до 70 відсотків у представницьких і вищих органах влади.

Законопроектами пропонується внести зміни до законів України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" щодо забезпечення певного рівня представництва у виборчих списках кандидатів у депутати осіб тієї статі, яка менше представлена.

У законопроекті про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі)" (р. N 3411) встановлюються обмеження щодо кількості представників однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати на парламентських та місцевих виборах (в першій п'ятірці не більше 60 і в кожній наступній десятці не більше 70 %).

Опрос