Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 30 Закона Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы" (относительно выплаты денежной компенсации родителям пострадавших детей)

Заключение к проекту закона Украины от 10.10.2013 № 3402
Дата рассмотрения: 20.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до статті 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей)" (реєстр. N 3402 від 10.10.2013 р.), поданий народним депутатом України Пеховим В. А.

Законопроектом пропонується виплачувати грошову компенсацію батькам дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які не перебувають на повному державному забезпеченні та відвідують дитячі дошкільні навчальні заклади з режимом короткотривалого перебування без організації харчування, у розмірі, передбаченому для виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей, якщо діти не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, а саме, у розмірі середньої вартості харчування дітей в цих навчальних закладах, що встановлюється органами місцевого самоврядування, а не в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, як передбачено чинною нормою статті 30 цього Закону.

Міністерство юстиції та Міністерство соціальної політики підтримують зазначений законопроект.

Міністерство фінансів не підтримує даний законопроект і у висновку зазначає, що реалізація зазначеного законопроекту матиме вплив на видаткову частину Державного бюджету України та вимагатиме вишукання щорічно додаткових бюджетних коштів у сумі близько 14,3 млн. гривень. В порушення частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України до законопроекту не подано пропозицій щодо змін, які необхідно внести до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення його збалансованості. Оскільки прийняття проекту акта вимагатиме вишукання додаткових коштів, джерел покриття яких у законопроекті не визначено, у випадку ухвалення його реалізація не буде забезпечена фінансовими ресурсами.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України надало зауваження до законопроекту. Разом з тим звернуло увагу, що заслуговує на підтримку зазначення окремим формулюванням категорії дошкільних навчальних закладів з режимом короткотривалого перебування (без організації харчування), при відвіданні яких батьки потерпілих дітей також мають право на отримання грошової компенсації на харчування дітей.

Опрос