Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об электроэнергетике" относительно услуг по электроснабжению

Заключение к проекту закона Украины от 02.10.2013 № 3345
Дата рассмотрения: 15.01.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на своєму засіданні 15 січня 2014 року попередньо розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" щодо послуг з електропостачання, реєстр. N 3345 від 02.10.2013 р., поданий народними депутатами України Андрієвським Д. Й., Сальдо В. В., Марцінків Р. Р.

Проект Закону розроблено з метою гарантування прав населення - споживачів послуг з електропостачання, зокрема, недопущення припинення електропостачання в односторонньому (безспірному) порядку, усунення правової колізії між положеннями Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та Закону України "Про електроенергетику" в частині регулювання послуг з енергопостачання.

Законопроектом передбачено: внести до Закону України "Про електроенергетику" зміни, якими статтю 1 доповнити абзацом щодо визначення терміну "послуги з електропостачання", змінити визначення терміна у статті 1 Закону "споживачі енергії" на визначення "споживачі енергії - суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про надання послуги з електропостачання", статтю 3 Закону викласти в редакції: "Відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, регулюються цим Законом, Законом України "Про житлово-комунальні послуги" та іншими нормативно-правовими актами".

Головне науково-експертне управління висловило до законопроекту низку зауважень. Узагальнюючий висновок Управління: законопроект доцільно відхилити.

Також проект Закону не підтримується Урядом. Зокрема, Кабінет Міністрів України звертає увагу, що у разі прийняття законопроекту електрична енергія буде поставлятися населенню як надання послуг відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", що може призвести до несвоєчасної сплати за електроенергію та дестабілізації у сфері електроенергетики.

З огляду на прийнятий Верховною Радою України Закон України від 24 жовтня 2013 року N 663-VII "Про засади функціонування ринку електричної енергії України", яким передбачено віднесення споживачів електричної енергії - до категорії побутових або кваліфікованих, на відміну від відповідної норми Закону України "Про електроенергетику", згідно якої споживачі електричної енергії - суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що власне, вступить в цій частині в протиріччя з пропозицією, передбаченою законопроектом реєстр. N 3345.

Опрос