Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 68 Закона Украины "Об исполнительном производстве" (относительно установления места получения доходов должника)

Заключение к проекту закона Украины от 30.09.2013 № 3334
Дата рассмотрения: 17.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 68 Закону України "Про виконавче провадження" (щодо встановлення місця отримання доходів боржника)" (реєстр. N 3334 від 30.09.2013 р.), внесений народним депутатом України С. О. Гороховим

У проекті пропонується доповнити статтю 68 Закону України "Про виконавче провадження" положеннями, які визначають порядок отримання державним виконавцем відомостей про місця отримання доходу боржником. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, це дозволить "захистити права стягувачів, дозволить розвантажити державні виконавчі служби завдяки надходженню додаткових джерел для погашення заборгованості боржників у виконавчому провадження".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне зауваження.

Звертаємо увагу на те, що чинна редакція пункту 3 частини 3 статті 11 Закону України "Про виконавче провадження" передбачає, що державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну. Таким чином, є достатні підстави вважати, що чинне законодавство вже містить відповідну правову основу для одержання державним виконавцем інформації про всі місця отримання доходів боржником шляхом визначення відповідного порядку в підзаконному нормативно-правовому акті. Виходячи з цього, управління не вбачає необхідності у внесенні запропонованих у проекті змін до статті 68 Закону України "Про виконавче провадження".

Опрос