Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 18 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно определения эфирного времени)

Заключение к проекту закона Украины от 19.09.2013 № 3293
Дата рассмотрения: 25.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо визначення ефірного часу) (реєстр. N 3293 від 19.09.2013 р.)

За результатами розгляду поданого проекту, в якому пропонується внести зміни до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон), Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне.

Чинною редакцією ст. 18 Закону передбачено право на виступ народного депутата в засобах масової інформації, яке надається "у прямому ефірі, на радіо (до 10 хвилин в місяць) та телебаченні (до 20 хвилин в місяць)". У законопроекті пропонується доповнити ці положення Закону приписом про те, що право для виступу народного депутата надається у проміжку між 18.00 та 22.00 годинами за київським часом.

Новели даного законопроекту повторюють положення законопроекту N 10086 від 21.02.2012 р., який вносився до Верховної Ради України VI скликання і до якого Головне управління вже висловлювало свої зауваження.

Тому Головне управління вважає за необхідне їх частково повторити, звернувши увагу на те, що чинні положення Закону, до якого пропонуються зміни, стосовно права народного депутата України на виступ на радіо та телебаченні, справді мають певні недоліки, зокрема, не містять чіткого механізму реалізації. Приміром, не є зрозумілим, чи включає вказане право можливість брати участь у таких організаційних формах як інтерв'ю, брифінги, звернення, ток-шоу, теле- чи радіодебати тощо. Не є також достатньо зрозумілою юридична форма вказаних відносин. Проте, у проекті не міститься пропозицій щодо вирішення вказаних питань.

Стосовно ж суті запропонованих новел варто зазначити, що арифметичний розрахунок часових меж, необхідних для реалізації запропонованої у проекті новели, дає підстави стверджувати, що для цього знадобиться більш ніж 37 календарних днів за умови використання одного телеканалу сім днів на тиждень, та майже 18 днів - за умови використання однієї радіостанції. Але у такому випадку виникають проблеми щодо виконання припису частини першої статті 18 Закону про те, що народний депутат має право виступу з питань депутатської діяльності не рідше одного разу на місяць.

Опрос