Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" относительно получения информации

Заключение к проекту закона Украины от 18.09.2013 № 3274
Дата рассмотрения: 26.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про статус народного депутата України" щодо отримання інформації" (реєстр. N 3274 від 18.09.2013 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до статті 17 Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон).

За результатами розгляду законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

Положеннями проекту пропонується розширити право народного депутата України на одержання інформації з питань, пов'язаних із здійсненням ним депутатських повноважень, передбачивши можливість отримання такої інформації не лише від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, що на сьогодні вже передбачено у ч. 9 ст. 17 Закону, але й від керівників підприємств, установ і організацій державної чи комунальної форми власності, а також від керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, які протягом останніх трьох років брали участь у процедурах закупівель, передбачених законами України "Про здійснення державних закупівель" та "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності".

При розгляді цього питання Головне управління виходить з того, що парламентський контроль як одна із функцій державного управління, покладених на законодавчий орган, є важливим і суспільно необхідним засобом забезпечення законності у діяльності відповідних органів державної влади. За змістом відповідних положень Конституції України і законів України такий контроль може здійснюватися Верховною Радою України як безпосередньо на її пленарних засіданнях, так і через її органи (Рахункову палату, уповноважені комітети) та народних депутатів України. Народні депутати України беруть участь у здійсненні парламентського контролю в передбачених Конституцією та законами України формах. Такими формами, зокрема, є депутатські запити та депутатські звернення (ст. 86 Конституції України, ст. ст. 15, 16 Закону України "Про статус народного депутата України").

У ч. 9 ст. 17 Закону, до якої пропонуються зміни, окремо закріплюється також право народного депутата України на одержання від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб інформації з питань, пов'язаних із здійсненням ним депутатських повноважень. Крім того, відповідно до положень ч. ч. 2 та 3 ст. 19 Закону народні депутати України мають право знайомитись з будь-якою конфіденційною та таємною інформацією з питань депутатської діяльності. На їхню вимогу посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій зобов'язані забезпечити його консультаціями відповідних фахівців з питань депутатської діяльності і надати невідкладно, а за відсутності такої можливості - не пізніш як у п'ятиденний строк, необхідні інформацію і документацію.

Опрос