Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых вопросах по обеспечению социальных гарантий работникам структурных подразделений Государственной холдинговой компании "Олександріявугілля" (относительно списания задолженности в Пенсионный фонд)

Заключение к проекту закона Украины от 18.09.2013 № 3273
Дата рассмотрения: 14.05.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів проект Закону України "Про деякі питання щодо забезпечення соціальних гарантій працівникам структурних підрозділів Державної холдингової компанії "Олександріявугілля" (щодо списання заборгованості до Пенсійного фонду)" (реєстр. N 3273 від 18.09.2013 р.), поданий народним депутатом України Кузьменком С., розглянув на засіданні 14 травня 2014 року.

Поданим законопроектом пропонується списати суми простроченої заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та заборгованості із відшкодування пільгових пенсій (у тому числі витрати на їх доставку), що виникли під час дії договорів передачі в оренду ТОВ "ІВОК "Експлерент" та ЗАТ "Енерговугілля" державного майна цілісних майнових комплексів структурних підрозділів ДХК "Олексанріявугілля". При цьому періоди, за які будуть списані суми недоїмки орендарів, пропонується обліковувати в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування як періоди, за які сплачено страхові внески у повному обсязі. З цією метою пропонується внести зміни також до законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

За повідомленням Пенсійного фонду України станом на 01.09.2013 загальна сума заборгованості ДХК "Олександріявугілля" з платежів до Пенсійного фонду України складає 47304,4 тис. грн., в тому числі по підприємствах структурних підрозділів ДХК "Олександріявугілля" - 983,7 тис. грн., по підприємствах вугільної галузі, які здійснювали діяльність на орендованому майні ДХК "Олександріявугілля", - 46320,7 тис. гривень.

Кабінет Міністрів України не підтримує прийняття законопроекту.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, підтримуючи позицію щодо необхідності захисту соціальних прав працівників структурних підрозділів ДХК "Олександріявугілля", водночас не погоджується із запропонованим способом вирішення цього питання і надає узагальнюючий висновок, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Опрос