Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины и Кодекс административного судопроизводства Украины (относительно обеспечения апелляционного и кассационного обжалования решения суда)

Заключение к проекту закона Украины от 18.09.2013 № 3263
Дата рассмотрения: 14.05.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя розглянув 14 травня 2014 року на своєму засіданні (протокол N 28) проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду" (реєстр. N 3263), поданий народним депутатом України Долженковим О. В., і зазначає наступне.

Метою законопроекту є гарантування сторонам права на касаційний перегляд справи судом касаційної інстанції шляхом виключення з положень ЦПК України, КАС України положень щодо відмови у відкритті касаційного через необгрунтованість касаційної скарги.

Для реалізації мети законопроектом пропонується внести зміни до статей 218, 222, 325, 328 Цивільного процесуального кодексу України, які регулюють строки та порядок видачі копії повного судового рішення, строк касаційного оскарження та підстави для відмови у відкритті касаційного.

Також пропонуються зміни до ст. 212 КАС України в частині строку подання касаційної скарги і визначити, що вона подається протягом 20 днів з дня отримання постанови апеляційної інстанції, а також виключити частину 5 у ст. 214 Кодексу, яка передбачає, що суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження з підстави необгрунтованості касаційної скарги.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, розглянувши проект Закону і висловивши свої зауваження, вважає, що він може бути прийнятий за основу. Міністерство юстиції України, Верховний Суд України, Вищий адміністративний суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, висловивши свої зауваження, вважають, що проект Закону є недоцільним.

Зокрема, у висновках вказується на те, що ч. 1 ст. 218 ЦПК України передбачає, що рішення суду або його вступна та резолютивна частини проголошуються негайно після закінчення судового розгляду і суд повідомляє, коли особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитися з повним рішенням суду. Строк на складання повного тексту рішення регламентований ч. 3 ст. 209 ЦПК України і становить 5 днів з дня закінчення розгляду справи.

Частиною 2 ст. 222 Кодексу встановлено, що копії повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення, а якщо проголошено тільки вступну та резолютивну частину судового рішення цим особам - негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин.

Опрос