Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины и Кодекс административного судопроизводства Украины (относительно обеспечения апелляционного и кассационного обжалования решения суда)

Заключение к проекту закона Украины от 18.09.2013 № 3263
Дата рассмотрения: 14.05.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя розглянув 14 травня 2014 року на своєму засіданні (протокол N 28) проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду" (реєстр. N 3263), поданий народним депутатом України Долженковим О. В., і зазначає наступне.

Метою законопроекту є гарантування сторонам права на касаційний перегляд справи судом касаційної інстанції шляхом виключення з положень ЦПК України, КАС України положень щодо відмови у відкритті касаційного через необгрунтованість касаційної скарги.

Для реалізації мети законопроектом пропонується внести зміни до статей 218, 222, 325, 328 Цивільного процесуального кодексу України, які регулюють строки та порядок видачі копії повного судового рішення, строк касаційного оскарження та підстави для відмови у відкритті касаційного.

Також пропонуються зміни до ст. 212 КАС України в частині строку подання касаційної скарги і визначити, що вона подається протягом 20 днів з дня отримання постанови апеляційної інстанції, а також виключити частину 5 у ст. 214 Кодексу, яка передбачає, що суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження з підстави необгрунтованості касаційної скарги.

Опрос