Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 208 Земельного кодекса Украины (относительно уточнения перечня форм собственности объектов, при строительстве которых не возмещаются потери сельскохозяйственного и лесохозяйственного производства)

Заключение к проекту закона Украины от 16.09.2013 № 3243
Дата рассмотрения: 29.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 208 Земельного кодексу України (щодо уточнення переліку форм власності об'єктів, при будівництві яких не відшкодовуються втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва) (реєстр. N 3243 від 16.09.2013 р.)

У проекті пропонується нарівні з державними об'єктами охорони здоров'я, культури, фізкультури та спорту, соціального забезпечення, дорожнього будівництва, при будівництві яких не відшкодовуються втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, звільнити від такого відшкодування й відповідні комунальні об'єкти, що будуються. Зміни, спрямовані на забезпечення реалізації зазначеної пропозиції, вносяться до статті 208 Земельного кодексу України.

Законопроект спрямований на упорядкування відносин з відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, забезпечення єдиного підходу при вирішенні цього питання при будівництві відповідних державних та комунальних об'єктів. Разом з тим у законопроекті пропонується поширити вимоги щодо звільнення від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва громадян та юридичних осіб у разі використання земельних ділянок для будівництва не тільки державних, як це передбачено чинними вимогами ч. 1 ст. 208 Земельного кодексу України, але й комунальних об'єктів охорони здоров'я, культури, фізкультури та спорту, соціального забезпечення, об'єктів дорожнього будівництва, культових споруд релігійних організацій, кладовищ, меліоративних систем, протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд, під будівництво і обслуговування жилих будинків і господарських будівель тощо.

У зв'язку з цим звертаємо увагу на те, що прийняття пропозицій законопроекту може вплинути на зменшення доходів відповідних місцевих бюджетів. Адже згідно з п. 4 ч. 2 статті 69 Бюджетного кодексу України кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва зараховуються у розмірі: 100 відсотків - до бюджетів міст Києва та Севастополя, 25 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків - до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків - до районних бюджетів, 60 відсотків -до бюджетів міст районного значення, селищ і сіл.

Опрос