Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно повышения эффективности управления, использования и сохранения государственного имущества

Заключение к проекту закона Украины от 16.09.2013 № 3240
Дата рассмотрения: 29.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності управління, використання та збереження державного майна" (реєстр. N 3240 від 16.09.2013 р.), внесений народними депутатами України П. М. Симоненком, Є. В. Мармазовим, О. В. Боритою

У проекті пропонується внести зміни до Господарського кодексу України, законів України "Про концесії", "Про електроенергетику", "Про управління об'єктами права державної власності", які, як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, обумовлені необхідністю "створення умов для ефективнішого функціонування державних та комунальних активів переданих в концесію, їх відтворення та модернізацію, збереження та ефективного використання державного майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, але знаходиться на їх балансах та відноситься до державної власності, зменшення видатків та збільшення надходжень до державного бюджету України та комунальних бюджетів".

Розглянувши проект, Головне управління вважає доцільним висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Проект вимагає техніко-юридичного доопрацювання. Зокрема, йдеться про розташування у проекті запропонованих змін до законодавчих актів. Нагадаємо, що згідно з загальновизнаними вимогами законодавчої техніки у разі, якщо в переліку актів, до яких вносяться зміни, є кодекси, вони розташовуються на початку проекту. Отже зміни до ГК України мають бути переміщені до пункту 1 розділу І проекту. Крім цього, у підпункті 1 пункту 2 розділу 1 проекту слід чітко визначити, куди саме мають бути внесені відповідні зміни, не обмежуючись посиланням на "алфавітний порядок". Не передбачено правилами законодавчої техніки і використання для визначення місця всередині статті, куди вносяться зміни, конструкцій на кшталт "після слів, перед комою" (підпункти 4 та 5 пункту 2 розділу 1).

2. Головне управління не підтримує викладення у новій редакції абзацу 1 статті 12 Закону України "Про концесії", оскільки це вимагає законодавчого визначення змісту термінів "фондовіддача" та "рівень рентабельності".

3. Управління не вбачає необхідності у спеціальному визначенні у статті 1 Закону України "Про електроенергетику" змісту терміна "власник об'єкта електроенергії", оскільки те, що такою особою є "особа, в якої об'єкти електроенергетики перебувають на правах власності" є загальновідомим.

Не підтримується управлінням і внесення запропонованих у проекті змін до статті 15 цього Закону, оскільки власник об'єкта електроенергетики може передати його, наприклад, в оренду, і в цьому разі виробником електричної енергії буде орендар. З цих підстав управління не підтримує внесення інших аналогічних змін до Закону України "Про електроенергетику".

Опрос