Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основных началах государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности" относительно ответственности должностных лиц органов государственного надзора (контроля)

Заключение к проекту закона Украины от 06.09.2013 № 3216
Дата рассмотрения: 19.12.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики на засіданні 19 грудня 2013 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю)" (реєстр. N 3216 від 06.09.2013), внесений народним депутатом України І. Фурсіним.

Метою даного законопроекту є створення механізму персональної матеріальної відповідальності посадових осіб за збитки, що були завдані господарюючим суб'єктам внаслідок протиправних дій таких посадових осіб.

Члени Комітету під час обговорення зазначеного законопроекту відмітили, що при його аналізі порушеного питання у законопроекті виникає сумнів у доцільності внесення відповідних змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо відповідальності посадових осіб органів державного нагляду (контролю), у зв'язку з тим, що порушене у законопроекті питання уже врегульоване у законодавстві України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України (далі - Управління) в своєму узагальнюючому висновку від 28.11.2013 р. N 16/3-1695/3216 зазначило, що запропоноване у проекті запровадження "персональної відповідальності" не є прийнятним, оскільки юридична відповідальність особи має індивідуальний характер (стаття 61 Конституції України) та визначило, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити (додається).

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету звернув увагу на те, що порушене питання у законопроекті щодо відповідальності посадових осіб та порядок відшкодування заподіяної ним шкоди, певною мірою уже врегульоване чинними законодавчими актами та у разі прийняття законопроекту, не матиме впливу на показники бюджету (додається).

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією надав висновок щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта та не виявив корупціогенних факторів і законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Опрос