Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно управления объектами государственной собственности)

Заключение к проекту закона Украины от 05.09.2013 № 3194
Дата рассмотрения: 11.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо управління об'єктами державної власності)" (реєстр. N 3194 від 20.09.2013 р.), внесений народними депутатами України Ю. Р. Мірошниченком, В. С. Журавським, А. Ф. Шипком та іншими, доопрацьований

У проекті пропонується доповнити частину 2 статті 5 Закону України "Про управління об'єктами права державної власності", яка визначає повноваження Кабінету Міністрів України, повноваженням щодо прийняття рішення про передачу культових будівель і майна, що належать до пам'яток культурної спадщини, у безоплатне користування або у власність релігійним організаціям. Крім цього, з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затвердженого відповідним Законом України від 23 вересня 2008 року N 574-VI, пропонується виключити 6 об'єктів, які входять до складу Почаївської лаври, та у розділі II "Прикінцеві положення" проекту доручити Кабінету Міністрів України вирішити питання щодо їх передачі у власність релігійній громаді чоловічого монастиря Почаївської Свято-Успенської Лаври Української Православної Церкви (без права відчуження та зміни властивостей переданих об'єктів). Необхідність прийняття цього законопроекту обгрунтовується тим, що "більшість культових будівель і майна було відібрано у церкви у часи Радянського Союзу, тому повернення відповідних пам'яток культурної спадщини у власність релігійних громад сприятиме виконанню зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед звертаємо увагу на те, що у Пояснювальній записці метою проекту визначається "законодавче врегулювання питань управління об'єктами державної власності - культовими будівлями і майном, що належать до пам'яток культурної спадщини, а також питань їх повернення релігійним громадам, в яких вони були вилучені в часи Радянського Союзу". Проте у проекті йдеться не про таке повернення відповідних пам'яток, а про їх передачу у безплатне користування або власність, що дозволяє передати їх будь-якій релігійній організації незалежно від того, в якої з релігійної організації воно було вилучено в часи Радянського Союзу. У зв'язку з цим пропонуємо внести до проекту відповідні зміни.

Опрос