Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об исполнительном производстве" (относительно постановления об окончании исполнительного производства)

Заключение к проекту закона Украины от 04.09.2013 № 3192
Дата рассмотрения: 28.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо постанови про закінчення виконавчого провадження)" (реєстр. N 3192 від 04.09.2013 р.), внесений народним депутатом України Т. Я. Слюз

У проекті пропонується внести зміни до статей 49 та 75 Закону України "Про виконавче провадження". При цьому з статті 75 названого Закону виключається частина 3, яка визначає дії державного виконавця у разі, якщо виконання рішення, за яким боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, без участі боржника неможливо, зокрема його право винести постанову про закінчення виконавчого провадження та повернути виконавчий документ до органу, що його видав. Крім цього, з частини 1 статті 49 цього Закону виключається пункт 11, який передбачає закінчення виконавчого провадження у разі повернення виконавчого документу в цьому випадку. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, метою цих змін є "забезпечення конституційних прав людини, у тому числі на працю та захист від незаконного звільнення та обов'язковості виконання судових рішень".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні міркування.

Насамперед слід звернути увагу на те, що стаття 75 Закону України "Про виконавче провадження" визначає загальні умови виконання рішень, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення. Причому до таких рішень відносяться, крім виконання рішення про поновлення на роботі (стаття 76 цього Закону), виконання рішень про відібрання дитини (стаття 77), про виселення боржника (стаття 78), про вселення стягувача (стаття 79). З огляду на це, питання внесення запропонованих змін до Закону України "Про виконавче провадження" вимагає більш ретельного обґрунтування, ніж те, що надано у Пояснювальній записці до проекту.

Крім цього, не заперечуючи проти скасування такої підстави завершення виконавчого провадження, як повернення виконавчого документу до суду чи іншого органу (посадової особи), який його видав, у випадку, передбаченому частиною 3 статті 75 Закону України "Про виконавче провадження" (зміни до його статті 49), управління не підтримує вилучення з цього Закону зазначеної частини статті 75. Річ в тому, що ця частина регламентує дії державного виконавця в разі, якщо виконати відповідне рішення без участі боржника неможливо в цілому, зокрема, те, що у разі, якщо виконати рішення без участі боржника неможливо, державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом. Тому більш доцільним, на думку управління, було б виключенням з чинної редакції цієї частини слів "після чого виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, яка затверджується начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, і повертає виконавчий документ до суду чи іншого органу (посадової особи), що його видав". Крім цього, пропонуємо доповнити зазначену частину обов'язком державного виконавця повторювати дії щодо виконання зазначених рішень з певною періодичністю до закінчення строку, передбаченого законом для відповідного виду стягнення.

Опрос