Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно деятельности санационного банка

Заключение к проекту закона Украины от 06.08.2013 № 3055
Дата рассмотрения: 08.10.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності 3 жовтня 2013 року було розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності санаційного банку" (реєстр. N 3055 від 06.08.2013 р.), поданий народним депутатом України Пінчуком А. П.

Законопроект розроблений з метою підвищення стабільності діяльності банків державного сектору за рахунок покращення якості їх активів шляхом передачі права вимоги цих банків за зобов'язаннями боржників та/або цінними паперами, заборгованість за якими відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України з питань формування та використання банками резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями є безнадійною, до спеціалізованої банківської установи.

На сьогодні, суттєвий обсяг простроченої заборгованості за кредитами посилює ризик ліквідності банків державного сектору, негативно позначається на прибутковості, обмежує їхні можливості щодо кредитування, погіршує фінансовий стан цих банків.

Реалізація законопроекту створить належні правові умови для ефективного управління проблемними активами банків державного сектору, забезпечить зростання кредитування вітчизняних підприємств та населення, сприятиме активній участі цих банків у державних програмах розвитку економіки, що у свою чергу, сприятиме відновленню економіки України та зростанню валового внутрішнього продукту.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку за N 16/3-1115/3055 від 02.09.2013 р. зазначає, що законопроект потребує доопрацювання.

Кабінет Міністрів України своїм листом за N 11948/0/2-13 від 20.09.2013 р. повідомляє про підтримку законопроекту.

Опрос