Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных лотереях в Украине" (относительно включения в закон статей, предусматривающих принцип социальной направленности государственных лотерей, порядок использования средств, полученных от проведения государственных лотерей и создания Общественного совета, который будет контролировать деятельность операторов государственных лотерей)

Заключение к проекту закона Украины от 30.07.2013 № 3039
Дата рассмотрения: 05.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо включення до закону статей, які передбачають принцип соціальної спрямованості державних лотерей, порядок використання коштів, отриманих від проведення державних лотерей та створення Громадської ради, яка контролюватиме діяльність операторів державних лотерей)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про державні лотереї в Україні" пропонується: доповнити принципи проведення лотерей принципом соціальної спрямованості; визначити порядок використання коштів, отриманих від проведення державних лотерей; передбачити засади створення та діяльності громадської ради при операторі державних лотерей.

Прийняття законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, "сприятиме підняттю рівня соціальної сфери в Україні, створюватиме умови для прозорого накопичення та розподілу соціального фонду, сформованого за рахунок діяльності операторів державних лотерей України, стимулюватиме соціальну відповідальності операторів державної лотереї України".

Головне управління з приводу положень проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Згідно з новою ч. 7 статті 3 та новою статтею 16 Закону України "Про Державні лотереї в Україні" "відрахування від проведення державних лотерей здійснюється до спеціального фонду державного бюджету" та "частина валового грального доходу в розмірі відрахувань, визначених Податковим кодексом України, зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України та використовуються на фінансування культури, спорту, туризму, лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, відновлення пам'ятників старовини".

Звертаємо увагу на те, що пропозиція щодо зарахування доходу від проведення державної лотерейної діяльності "до спеціального фонду Державного бюджету України" не є предметом регулювання Закону України "Про Державні лотереї в Україні". Адже згідно з вимогами ч. 1 статті 1 Бюджетного кодексу України виключно цим Кодексом "регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства, і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства, а також визначаються правові засади утворення та погашення державного і місцевого боргу". Зокрема, статтею 30 Бюджетного кодексу України визначена структура доходів та видатків спеціального фонду Державного бюджету України. Таким чином, відповідні зміни слід вносити до Бюджетного кодексу України.

Крім того, пропозиції проекту щодо використання доходу від проведення державної лотерейної діяльності "виключно на фінансування соціальної сфери держави" та, зокрема, "на фінансування культури, спорту, туризму, лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, відновлення пам'ятників старовини" (нова ч. 7 ст. 3 та нова ст. 16 Закону України "Про Державні лотереї в Україні") суперечать вимогам частини другої статті 95 Конституції України, згідно з якими "виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків".

Опрос