Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об исполнении решений судов по вопросам социальной защиты граждан в Украине

Заключение к проекту закона Украины от 29.07.2013 № 3035
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя розглянув на своєму засіданні 26 березня 2014 р. (протокол N 25) проект Закону України "Про виконання рішень судів з питань соціального захисту громадян в Україні" (реєстр. N 3035 від 29.07.2014 р.), поданий народними депутатами України Мирним О. Б., Мірошниченком І. М.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту його розроблено з метою приведення положень чинного законодавства у відповідність до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та забезпечення повного виконання зобов'язань держави за пілотним рішенням Європейського суду у справі "Юрій Миколайович Іванов проти України", в якому зобов'язано Україну запровадити ефективні засоби юридичного захисту, спроможні забезпечити адекватне й достатнє відшкодування за невиконання або затримку у виконанні рішень національних судів.

Законопроектом пропонується визначити спеціальний механізм виконання рішень судів з питань соціального захисту ветеранів війни, дітей війни та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі й після смерті особи, на користь якої прийнято рішення.

Для реалізації поставленої мети запропоновано прийняти новий закон, положення якого будуть спрямовані на забезпечення конституційного права громадян на соціальний захист шляхом гарантування повного виконання всіх судових рішень з питань соціального захисту населення.

Наголошуючи на необхідності створення належних умов для виконання судових рішень та підтримуючи законодавчі ініціативи у цьому напряму, Комітет звертає увагу, що наразі умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".

Опрос