Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно внедрения духовно-моральных ценностей в учебно-воспитательный процесс)

Заключение к проекту закона Украины от 25.07.2013 № 3026
Дата рассмотрения: 20.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на засіданні 20 листопада 2013 року (протокол N 19) відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження духовно-моральних цінностей у навчально-виховний процес) (реєстр. N 3026 від 25.07.2013 року), внесений народним депутатом України Мірошниченком Ю. Р.

Зазначеним проектом Закону України пропонується внести зміни до законів України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про вищу освіту", "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо законодавчого закріплення партнерських взаємовідносин церкви та відповідних навчальних закладів.

Розглянувши законопроект, Комітет зазначає, що відповідно до частини третьої статті 35 Конституції України церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви.

Зазначеним конституційним положенням проголошено загальний принцип таких відносин, а саме відокремленість церкви і держави, у тому числі церкви і навчальних закладів.

Аналогічні положення містять частина друга статті 5 та частина перша статті 6 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", відповідно до яких церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави. Державна система освіти в Україні відокремлена від церкви (релігійних організацій), має світський характер.

Крім того, абзацом шостим та сьомим статті 6 Закону України "Про освіту" встановлено, що основними принципами освіти в Україні, є, зокрема, незалежність освіти від політичних партій, громадських і релігійних організацій, науковий, світський характер освіти.

Опрос