Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения транспортного сообщения для социально-экономического развития территориальных единиц

Заключение к проекту закона Украины от 24.07.2013 № 3021
Дата рассмотрения: 28.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення транспортного сполучення для соціально-економічного розвитку територіальних одиниць" (до реєстр. N 3021 від 24.07.2013 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, у якому пропонується внести зміни до ст. 7 Закону України "Про залізничний транспорт" та до ст. 20 Закону України "Про місцеві державні адміністрації".

Необхідність прийняття поданого законопроекту обґрунтовується тим, що "зосередження усіх повноважень щодо формування, затвердження та зміни графіку руху поїздів виключно в компетенції Укрзалізниці унеможливлює планування місцевими державними адміністраціями транспортних та пасажирських потоків при розробці планів, програм соціально-економічного розвитку територій, а законодавче врегулювання питання погодження місцевими державними адміністраціями розкладу, графіку руху та кількості пасажирських поїздів всіх категорій в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечить збалансований розвиток регіонів, усунення обмежень місцевих державних адміністрацій у розробці та реалізації програм соціально-економічного розвитку та значно підвищить їх інвестиційну привабливість" (п. 1 пояснювальної записки).

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне Управління вважає за необхідне висловити наступні міркування.

1. У проекті пропонується доповнити зазначені вище закони положенням, згідно з яким "обласні державні адміністрації погоджують розклад, графік руху та кількість пасажирських поїздів всіх категорій в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці". У зв'язку з цим звертаємо увагу на те, що відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту належить до повноважень, які районні та обласні ради делегують відповідним державним адміністраціям. З огляду на це доповнення інших законів України положеннями, згідно з якими ці (або дуже подібні до них) повноваження визначаються уже як "первинні" (а не делеговані) повноваження місцевих державних адміністрацій, призведе до колізії між різними нормами законів стосовно того, кому ж насправді належать відповідні повноваження. На практиці, зокрема, можуть виникати конфлікти у тих випадках, коли відповідні ради будуть проводити заходи контролю за здійсненням цих повноважень.

До того ж опис повноважень у положеннях проекту не повною мірою співпадає з їх описом у п. 8 ч. 1 ст. 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", внаслідок чого в разі прийняття проекту можуть виникнути суперечності та різні тлумачення щодо справжнього обсягу цих повноважень.

Опрос