Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно ввозной пошлины на книжную продукцию)

Заключение к проекту закона Украины от 14.05.2013 № 2979
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Щодо розгляду законопроекту за реєстр. N 2979

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 18 червня 2014 року (протокол N 30) розглянув проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо ввізного мита на книжкову продукцію), поданий народними депутатами України Р. В. Кошулинським, І. Д. Фаріон, І. І. Кривецьким, М. В. Блавацьким (реєстр. N 2979 від 14.05.2013).

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 29 та 30 Бюджетного кодексу України щодо зарахування надходжень від ввізного мита на друковану продукцію до спеціального фонду державного бюджету із спрямуванням їх на поповнення фондів бібліотек книжками українського виробництва українською мовою.

Насамперед належить зауважити, що відповідно до пункту 9 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України ввізне мито (крім ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них) належить до складу доходів загального фонду державного бюджету, а тому запропоновані зміни до частини третьої статті 29 Бюджетного кодексу України суперечать даній нормі Кодексу.

Також слід зазначити, що видатки на функціонування бібліотек, включаючи поповнення фондів бібліотек книжками, здійснюється із загального фонду державного і місцевих бюджетів залежно від статусу відповідних бібліотек (зокрема, національні, державні, обласні, районні, міські) згідно із підпунктом "а" пункту 10 частини першої статті 87, пунктом 3 частини першої статті 88, пунктом 5 частини першої статті 89 і підпунктом "а" пункту 5 частини першої статті 90 Бюджетного кодексу України. Зважаючи на це, запропоноване у законопроекті поповнення фондів бібліотек книжками українського виробництва українською мовою за рахунок спеціального фонду державного бюджету не узгоджується з вищезазначеними нормами Бюджетного кодексу та частиною другою статті 85 цього Кодексу, згідно з якою забороняється здійснювати видатки на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів.

Крім того, передбачення запропонованих видатків у спеціальному фонді державного бюджету створює ризики їх своєчасного проведення у необхідних обсягах через залежність від фактичних надходжень відповідного податку, зважаючи на вимоги частини четвертої статті 23 Бюджетного кодексу України.

Опрос