Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно реализации профессиональных прав адвокатов)

Заключение к проекту закона Украины от 29.04.2013 № 2947
Дата рассмотрения: 21.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 21 листопада 2013 року проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реалізації професійних прав адвокатів), реєстр. N 2947 від 29 квітня 2013 року, поданий народним депутатом України Канівцем О. Л.

Проектом Закону пропонується внести зміни до статті 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а також викласти у новій редакції частину третю статті 28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" з метою надання адвокатам права отримувати за своїми запитами інформацію, яка за законодавством України віднесена до конфіденційної, та інформаційні довідки з Державного реєстру прав про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Члени Комітету зауважують, що відповідно до статті 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом (пункт 3 частини першої зазначеної статті).

Змін до вказаної статті Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" суб'єктом законодавчої ініціативи не пропонується.

Крім того, запропоновану нову редакцію частини третьої статті 28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" необхідно доопрацювати з урахуванням того, що відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" у тексті Закону слова "державної податкової служби" замінено словами "доходів і зборів".

Опрос