Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины с целью реформирования Национальной акционерной компании "Нефтегаз Украины"

Заключение к проекту закона Украины от 26.04.2013 № 2937
Дата рассмотрения: 14.05.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (реєстр. N 2937 від 26.04.2013 р.), внесений Кабінетом Міністрів України

У проекті пропонується внести зміни до Господарського кодексу України, законів України "Про трубопровідний транспорт", "Про нафту і газ", "Про приватизацію державного майна", "Про управління об'єктами державної власності", "Про оренду державного та комунального майна", які спрямовані на реформування публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (у подальшому - ПубАТ "НАК "Нафтогаз України") відповідно до взятих Україною зобов'язань за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Головне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за доцільне висловити щодо її змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. Насамперед слід звернути увагу на те, що значна частина положень проекту (зокрема, йдеться про зміни до ГК України, ст. 1 Закону України "Про приватизацію державного майна", Закону України "Про управління об'єктами права державної власності" та деякі інші зміни) мають більш загальний характер, ніж приведення статусу ПубАТ "НАК "Нафтогаз України" у відповідність з зобов'язаннями України за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Річ у тому, що у разі їх прийняття дія відповідних законодавчих положень буде поширюватися на всі державні та комунальні підприємства, а не лише на ПубАТ "Нафтогаз України". Наприклад, зміни до ст. 9 Закону України "Про управління об'єктами права державної власності" дозволятимуть Кабінету Міністрів України відчужувати всі корпоративні права держави поза межами законодавства про приватизацію, а зміни до частини 1 ст. 11 цього Закону - передавати їх будь-яким господарським товариствам. Водночас зміни до частини 9 цієї статті надають Кабінету Міністрів України право відчужувати нерухоме майно об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.

За таких умов назва проекту не відповідає його змісту. У зв'язку з цим пропонуємо виключити з проекту всі зміни до вказаних законів, які не мають безпосереднього відношення до реформування ПубАТ "Нафтогаз України", або відкорегувати їх таким чином, щоб сфера їх дії обмежувалася лише зазначеним реформуванням.

2. Слід звернути увагу на те, що НАК "Нафтогаз України" включено до додатку N 1 до Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, затвердженому відповідним Законом України. У зв'язку з цим рішення, яке стосується зміни його статусу, має прийматися лише після виключення НАК "Нафтогаз України" з названого переліку, оскільки передача його іншим юридичним особам, які утворюватимуться на його базі, може призвести до зміни його власника.

У зв'язку з цим звертаємо увагу на те, що згідно з частиною першою ст. 116 Регламенту Верховної Ради України пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою України за основу.

3. У змінах до ст. 7 Закону України "Про трубопровідний транспорт" пропонується встановити, що рішення про приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що провадять діяльність з транспортування магістральними трубопроводами і зберігання у підземних газосховищах, НАК "Нафтогаз України", а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їх реорганізації, здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос