Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О порядке проведения реформирования системы здравоохранения в Винницкой, Днепропетровской, Донецкой областях и городе Киеве" (относительно сохранения существующей сети государственных и коммунальных заведений здравоохранения )

Заключение к проекту закона Украины от 19.04.2013 № 2898
Дата рассмотрения: 08.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві" (щодо збереження існуючої мережі державних і комунальних закладів охорони здоров'я)" (реєстр. N 2898 від 19.04.2013 р.)

У законопроекті пропонується під час реалізації пілотного проекту щодо реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві заборонити реорганізацію закладів охорони здоров'я державної і комунальної форм власності шляхом скорочення їх кількості і зменшення кількості ліжко-місць у таких закладах у межах одного населеного пункту, а також доручити Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо відновлення у вищезазначених регіонах мережі закладів охорони здоров'я, яка існувала на момент набрання чинності Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві".

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту висловлює такі зауваження.

1. На думку управління, порушене у законопроекті питання певною мірою уже вирішене у Конституції України (частина третя статті 49) та Основах законодавства України про охорону здоров'я (частина третя статті 16), згідно з якими існуюча мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я не може бути скорочена. У зв'язку з цим виникає сумнів у доцільності доповнення відповідною нормою статті 1 вищезазначеного Закону, оскільки органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на виконання цих приписів при реорганізації закладів охорони здоров'я і так не повинні допускати скорочення їх мережі.

2. Недостатньо коректним з юридичної точки зору виглядає адресований Кабінету Міністрів України припис вжити заходів щодо відновлення мережі закладів охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві, яка існувала на момент набрання чинності Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві" (абз. 2 п. 2 розд. II), оскільки він, на думку Головного управління, виходить за межі повноважень Верховної Ради України, які визначаються виключно Конституцією України.

Опрос