Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины об образовании относительно организации инклюзивного обучения

Заключение к проекту закона Украины от 18.04.2013 № 2878
Дата рассмотрения: 15.05.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на засіданні 15 травня 2013 року (протокол N 7) відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання (реєстр. N 2878 від 18.04.2013 року), поданий народними депутатами України Гриневич Л. М., Сушкевичем В. М.

Законопроект має на меті привести у відповідність до потреб громадян забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі дітям-інвалідам, на здобуття якісної освіти, їх інтеграцію в суспільство.

Запропонований проект Закону передбачає внесення змін до законів України "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту" щодо врахування особливих освітніх потреб у навчанні кожної дитини, у тому числі з особливими освітніми потребами, зокрема: запровадження часткового або повного утримання за рахунок держави такої категорії дітей; забезпечення безоплатним гарячим харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах дітей, які потребують соціальної допомоги і навчаються в спеціальних та інклюзивних класах; встановлення педагогічного навантаження вихователя (асистента вчителя) класів з інклюзивним навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах на рівні 25 годин на тиждень, що відповідає рівню педагогічного навантаження вихователя загальноосвітнього навчального закладу спеціальної школи (школи-інтернату).

Опрос