Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно присуждения государственных наград народным депутатам Украины, членам исполнительной власти)

Заключение к проекту закона Украины от 16.04.2013 № 2819
Дата рассмотрения: 05.02.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Рибака на своєму засіданні 5 лютого 2014 року (протокол засідання N 24) розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо відзначення державними нагородами народних депутатів України, членів виконавчої влади) (реєстр. N 2819), поданий народними депутатами України В. Пинзеником, Я. Дубневичем, В. Пацканом, А. Путіловим.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про державні нагороди України", відповідно до яких "державними нагородами не можуть бути відзначені народні депутати України під час строку їх повноважень, члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх заступники під час перебування на відповідних посадах".

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики, проаналізувавши даний законопроект на відповідність положенням Конституції України, у своєму висновку зазначає, що положення законопроекту узгоджуються з нормами Основного Закону України.

При цьому Комітет з питань правової політики зазначає, що на думку Міністерства юстиції запропоновані законопроектом зміни не узгоджуються з частинами першою та другою статті 24 Конституції України, за змістом яких громадяни мають рівні конституційні права та обов'язки та є рівними перед законом, у зв'язку з чим не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. При цьому Міністерство юстиції України звертає увагу на частину третю статті 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку до даного законопроекту висловило ряд зауважень, насамперед також зазначивши, що пропозиція проекту може розцінюватися як така, що не повною мірою відповідає статті 24 Конституції України. З огляду на це, законопроект, на думку управління, виглядає дещо дискримінаційним по відношенню до зазначених у законопроекті категорій осіб (хоча відповідного змісту обмеження уже передбачені для суддів).

Опрос