Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Общегосударственной социальной программе развития физической культуры и спорта на 2014 год

Заключение к проекту закона Украины от 22.03.2013 № 2629
Дата рассмотрения: 19.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на засіданні 8 квітня 2014 року розглянув проект Закону України "Про Загальнодержавну соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013 - 2017 роки" (реєстр. N 2629), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом пропонується затвердити Загальнодержавну соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013 - 2017 роки. Мета та завдання Програми структуровані за такими основними напрямами: розвиток фізичної культури; розвиток дитячого, дитячо-юнацького та резервного спорту; розвиток спорту вищих досягнень; удосконалення системи забезпечення розвитку фізичної культури і спорту; участь державних та громадських інституцій у реалізації державної політики щодо розвитку фізичної культури і спорту. Окремий розділ присвячений питанням моніторингу, оцінки та очікуваним результатам виконання Програми.

5 вересня 2013 року законопроект був розглянутий у першому читанні і прийнятий за основу Верховною Радою України. Проте, суттєвим недоліком законопроекту була його невідповідність Закону України "Про державні цільові програми", насамперед, у проекті Закону відсутній перелік заходів та обсяги їх фінансування. Водночас, враховуючи, що сфера фізичної культури і спорту працює без державної програми вже два роки, Комітет запропонував: при прийнятті законопроекту у другому читанні затвердити Загальнодержавну соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту лише на 2014 рік та доручити Кабінету Міністрів України внести проект Програми відповідно до Закону України "Про державні цільові програми".

Оскільки, станом на 8 квітня 2014 року зазначений законопроект не розглянуто в другому читанні і не прийнято, члени Комітету прийшли до висновку щодо недоцільності затвердження Програми на 2014 рік та підтримали пропозицію стосовно зняття зазначеного законопроекту з розгляду, щоб дати можливість Кабінету Міністрів України розробити та затвердити Державну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту на 2015 - 2019 роки.

Опрос