Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно усиления ответственности за нарушение порядка применения цен и тарифов на ритуальные услуги)

Заключение к проекту закона Украины от 10.07.2013 № 2569а
Дата рассмотрения: 24.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за порушення порядку застосування цін і тарифів на ритуальні послуги)"

У законопроекті пропонується посилити відповідальність за порушення порядку визначення вартості, встановлення та застосування цін і тарифів на ритуальні послуги та предмети ритуальної належності з метою боротьби зі зловживаннями ритуальних служб та суб'єктів господарювання.

Для досягнення цієї мети пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) статтею 165-3 "Порушення порядку визначення вартості та застосування цін і тарифів на ритуальні послуги".

Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити з цього приводу таке.

1. Звертаємо увагу, що наразі в чинному КУпАП вже існує стаття під номером 165-3 "Порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Оскільки наявність у тексті законодавчого акта двох статей з одним номером не допускається, то запропонована нова стаття КУпАП повинна мати номер 165-6.

2. У законопроекті фактично пропонується запровадити спеціальну норму щодо статті 162 КУпАП "Порушення порядку формування та застосування цін і тарифів" і встановити посилену відповідальність за порушення порядку визначення вартості та застосування цін і тарифів на ритуальні послуги у порівнянні з аналогічними діяннями, вчинюваними щодо ціноутворення стосовно інших товарів, робіт та послуг. Однак у Пояснювальній записці відсутні будь-які аргументи на користь такої пропозиції. Загалом, на наш погляд, запровадження спеціальних норм до КУпАП має бути обумовлене більшим або меншим ступенем суспільної шкідливості відповідних діянь, який не відповідає розміру тих адміністративних стягнень, які передбачені у санкції загальної норми. У протилежному випадку Кодекс буде перевантажений великою кількістю "спеціальних" статей з надто дрібним предметом регулювання, що навряд чи можна визнати доцільним.

З огляду на зазначене Головне управління вважає недостатньо обґрунтованою саму ідею внесення даної статті до КУпАП.

Опрос