Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 26 Закона Украины "Об обеспечении организационно-правовых условий социальной защиты детей-сирот и детей, лишенных родительского попечения" относительно усиления социальной защиты детей-сирот, детей, лишенных родительского попечения, а также лиц из их числа

Заключение к проекту закона Украины от 05.07.2013 № 2534а
Дата рассмотрения: 13.05.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на засіданні 13 травня 2014 р. розглянув доопрацьований проект Закону України "Про внесення змін до статті 26 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо посилення соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа" (реєстр. N 2534а від 25.02.2014 р.), поданий народними депутатами України Шаповаловим Ю. А. та Пазиняком В. С.

Законопроектом пропонується встановити надання путівок дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, а також особам з їх числа, у дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, санаторно-курортні установи за наявності медичних показань, а також забезпечити оплату проїзду до місця відпочинку, оздоровлення чи лікування і у зворотному напрямку.

Розглянувши зазначений законопроект, Комітет вважає за доцільне зауважити наступне.

Згідно з статтею 1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - це особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки, та особи, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування. А відповідно до статті 13 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку" перебувають діти до 18 років.

Враховуючи зазначене, не вбачається доцільним передбачати для осіб старше 18 років надавання путівок у дитячі заклади оздоровлення та відпочинку.

Крім того, у запропонованій редакції частини першої статті 26 право дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на оздоровлення та відпочинок фактично обмежується, оскільки надання путівок в усі заклади пов'язується із "наявністю медичних показань". Чинна редакція таких обмежень не містить. Доцільно розмежувати порядок надання путівок до дитячих закладів оздоровлення і відпочинку та санаторно-курортних установ. Наявність медичних показань при наданні путівок має стосуватися санаторно-курортного лікування, про що слід зазначити окремим формулюванням.

Опрос