Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно осуществления высшими учебными заведениями на платной основе информационной деятельности в общеобразовательных учебных заведениях

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2013 № 2530
Дата рассмотрения: 06.09.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на засіданні 6 листопада 2013 року (протокол N 17) відповідно до статті 93 Регламенту Верховної Ради України розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо здійснення вищими навчальними закладами на платній основі інформаційної діяльності у загальноосвітніх навчальних закладах (реєстр. N 2530 від 19.06.2013 року) (доопрацьований), внесений народним депутатом України Ничипоренком В. М.

У Пояснювальній записці до законопроекту наголошується на тому, що проект спрямований на врегулювання питань інформаційної роботи, яку здійснюють вищі навчальні заклади у загальноосвітніх навчальних закладах. Прийняття проекту надасть можливість частково вирішити нагальну проблему загальноосвітніх навчальних закладів у забезпеченні матеріально-технічної бази.

Законопроектом пропонується внести доповнення до законів України "Про освіту" та "Про загальну середню освіту", якими віднести до напрямів діяльності вищих навчальних закладів здійснення інформаційної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах та встановити, що така робота здійснюється на платній основі, а кошти, перераховані загальноосвітньому навчальному закладу за її проведення, використовуються на забезпечення (чи оновлення) матеріально-технічної бази закладу.

В умовах недостатнього фінансування системи загальної середньої освіти ініціатива народного депутата України В. М. Ничипоренка щодо поліпшення фінансового забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів заслуговує на увагу.

Проте Комітет вважає за доцільне висловити наступні зауваження та пропозиції, які також висловлені в експертних висновках Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України, Національної академії педагогічних наук України, Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України тощо:

1. Варто погодитися з таким висновком: якщо розглядати інформаційну роботу як послугу, то плату за неї має здійснювати той, хто її отримує (в контексті законопроекту - це загальноосвітні навчальні заклади), а не той, хто надає (вищі навчальні заклади). У законопроекті пропонується навпаки, вищий навчальний заклад має надавати загальноосвітньому навчальному закладу інформаційні послуги, сплачуючи йому при цьому відповідно кошти, що виглядає нелогічним.

Опрос